DM for Oldboys fra 1975 til dato

Her er en oversigt over hvem der blev nr. 1, 2 og 3, og du kan se resultaterne ved at klikke på årstallet.


ÅR       GULD       SØLV      BRONZE
 2019
Keld S. Andersen
Henning Poulsen
Gunner Nielsen







 2018
Niels Skipper
Erik Jensen
Michael Einfeldt







 2017
Niels Skipper
Keld S. Andersen
Hans J. Vesterlund







 2016
Niels Skipper
Kurt Halvorsen
Erik Jensen







 2015
Keld S. Andersen
John Nielsen
Flemming Rasmussen







2014
Gunner Nielsen
Klaus Andersen
John Nielsen







2013
Niels Skipper
Keld S. Andersen
Flemming Rasmussen







2012
Kurt Halvorsen
Ole L. Andersen
Herman Thiesen







2011
Jack Rasmussen
Michael Sørensen
Uffe Espensen







2010
Kurt Halvorsen
Flemming Rasmussen
Erik Jensen







2009
Flemming Rasmussen
Arne Ovesen
Kurt Larsen







2008
Benny Trasborg
Niels Skipper
Henning W. Nielsen







2007
Brian Falk
Jørgen Lindved
Peder N. Hansen







2006
Mogens Andersen
Jørgen Lindved
Niels Skipper







2005
Jørgen Nissen
Niels Skipper
Jørgen Lindved







2004
Benny Jensen
Niels Skipper
Jørgen Jørgensen







2003
Poul Sivebæk
Benny Jensen
John Rask







2002
Hans Kok-Hansen
Erik Jensen
Jens Busk







2001
John Rask
Benny Jensen
Niels Skipper







2000
Jørgen Lindved
Erik Jensen
Benny Jensen







1999
John Hartung
John Nielsen
Vagn Mikkelsen







1998
Erik Jensen
Mogens Andersen
Ejner Kristiansen







1997
Jørgen Lindved
Bent Jensen
Erik Jensen







1996
John Rask
Ove Stefansen
Knud Kærgaard







1995
Knud Kærgaard
Erik Sørensen
Jan Gregersen







1994
John Rask
Gert Nielsen
Ole Gad







 1993
Erik Sørensen
John Rask
Ole Madsen







 1992
Alfred Jørgensen
Willi Schrøder
John Rask







1991
Evald Ogstrup
Carl Johan Nielsen
Poul Clausen







 1990
Evald Ogstrup
Carl Johan Nielsen
Egon Hansen







1989
Carl Johan Nielsen
Poul Clausen
Alf Jensen







1988
Evald Ogstrup
Kjeld Christensen
Orla Olsen







1987
Erik Christiansen
Poul Rask
Aksel Petersen







1986
Aksel Petersen
Alf Jensen
Poul Rask







1985
Helge Marker
Orla Olsen
Kjeld Nielsen







1984
Børge Ernstpriis
Helge Marker
Folmer Svendsen







1983
Christian Gustavsen
Anton Pedersen
Aksel Petersen







 1982
Børge Ernstpriis
Orla Olsen
Kurt Sallander







1981
Kurt Sallander










1980
Cornelius Weichel
Peter Andersen
Ingemann Christensen







1979
Armand Petersen
Hans Thomsen
Louis Hofmann







1978
Hans Thomsen
Gudmund Schmidt
Karl Åge Larsen







1977
Hans Thomsen
Ingemann Christensen
Karl Åge Larsen







 1976
Harry Halvorsen










 1975
Sigurd Jensen
Karl Åge Larsen
Louis Hofmann







Dansk Kegle Forbund

Idrættens Hus, Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby
Telefon: 43 26 23 46
Mail: ninepin@kegler.dk

Følg os